Любити складних людей
Стейсі Ріоч

Це була лише трихвилинна втеча. Чую, як моє ім’я вигукують знову і знову, голосніше і голосніше, все з більшим нетерпінням і з грюканням дверима. Ви напевно подумаєте, що я якась рок зірка.

Але насправді, я просто мама малюка, який вирішив, що він може бути задоволений тільки в мене на руках. Моя втеча – це був похід у туалет, де я зробила глибокий вдих за зачиненими дверима, перш ніж знову повернутися у світ підгузків, кубиків та Тигра Данила. І хоча я люблю це мале створіння усім серцем, інколи він буває таким нестерпним, що його стає важко любити, особливо посеред його істерик і сліз.

Нестерпні люди є скрізь

Вам напевно не складно пригадати важку людину у своєму житті. У нашому зіпсованому, грішному світі вони є скрізь. Співпрацівник, який готовий на все, аби просуватися вверх по службовій драбині, використовуючи навіть ваші ж ідеї. Свекор чи свекруха, які ніби постійно зазирають вам через плече, критикуючи ваш метод батьківства і даючи кращі «пропозиції». Дитина, яка точно знає, яку кнопку натиснути, аби знову викликати у вас хвилювання і роздратування. Людина у вашому служінні, яка постійно нарікає на ваш спосіб лідерства, яка думає, що має кращі ідеї і висловлює їх різким та їдким тоном. Пасивно-агресивний друг, який зараз добрий і лагідний, а наступної миті виявляє холодну байдужість. І цей перелік можна продовжувати і продовжувати.

Нестерпний малюк
То що ж нам робити з цими людьми? З постійно напруженими стосунками? Наша природна реакція – бажання бігти в інший бік, уникати їх, наскільки це можливо. Але чи така поведінка у цих складних ситуаціях вшановує Бога?

Складні люди будуть навколо нас завжди

Мойсей добре знав, що означає вести за собою групу складних людей. Навіть після порятунку з єгипетського рабства, ізраїльтяни були незадоволені ним. Замість вдячності за отриману свободу та Божу турботу, вони лили сльози, нарікаючи на їжу (Числа 11:4-6), скиглячи, що не мають води (Числа 20:2-3), шкодуючи, що не померли в Єгипті і що не обрали собі іншого лідера (Числа 14:2-4).

Навіть Мойсеєві брати заздрили його лідерському становищу (Числа 12:2) і жалілися Богу на свого брата та його дружину кушитянку.
Що мене вражає у Мойсеї, то це те, як він платив цій роздратованій групі людей. Він навіть не намагався захищатися від їхніх гострих обвинувачень. Натомість він показував вражаюче смирення і співчуття до цих людей, неодноразово заступаючись за них перед Богом.

Мойсей благав Бога зцілити проказу Міріам (Числа 12:13). Він благав Бога пробачити Ізраїлю його невірство, коли настав час увійти в Обіцяну Землю (Числа 14:19). Він падав долілиць перед Богом, постився сорок днів і ночей, після того як Аарон та Ізраїль зробили собі золотого божка, якому поклонялися (Повторення Закону 9:13-18).
Варто визнати, що були моменти, коли постійні нарікання Ізраїля доводили Мойсея до відчаю (Вихід 5:22, Числа 11:14-15), однак завдяки Божій милості він не здавався. І навіть наприкінці власного життя він з любов’ю вів неслухняний Ізраїльський народ.

Продовжуйте любити

Серце у руках

Мойсей залишався непохитним до останнього дня свого життя і переконався, що Бог обрав іншого лідера замість нього. Він не хотів, щоб його блукаючі вівці залишилися без пастора (Числа 27:16-17). Мойсей ніколи не переставав любити їх, навіть у найгірші моменти.

По Божій милості ми теж можемо продовжувати любити складних і нестерпних людей, яких Бог дав у нашому житті. Дуже просто витіснити важку людину зі свого життя, або в кращому випадку просто уникати її.

«Просіть у Бога милості, аби не втікати, а продовжувати любити людину, яку любити важко».

Я раджу вам бути схожими на нашого терплячого і люблячого Спасителя, коли ми терпимо один одного і прагнемо продемонструвати милість і доброту, незважаючи на те, як до нас ставляться.

Пропоную шість практичних способів, поміж багатьма іншими способами, як показати любов складній людині, яку Бог поставив на вашому життєвому шляху.

1. Моліться за власне серце. 

Просіть Бога зм’якшити ваше серце і ставлення до цієї людини, забрати гнів та роздратування, дати вам лагідності і доброти, зрозуміти боротьбу цією людини і зустрічати її із співчуттям. (Колосян 3:12-14)

2. Моліться за них. 

Просіть Бога працювати в їхніх серцях, наближаючи невіруючих до Себе та освячуючи віруючих, щоб вони ставали більше схожими на Нього. (Филип’ян 1:9-11)

3. Рухайтесь до них, а не від них. 

Хоча ми й маємо схильність уникати людей, з якими у нас напружені стосунки, вони є саме тими людьми, до яких нам потрібно рухатися назустріч. Знайдіть способи залучити їх до розмови, зустрітися за чашкою кави, послати їм повідомлення.

4. Знайдіть способи, як благословляти і підбадьорювати їх. 

Напишіть їм записку подяки і вдячності. Купіть книгу, яка стала підбадьоренням для вас. Скажіть цій людині, що ви за неї молитесь. 

5. Даруйте їм милість, яку Бог простягає на вас. 

Пам’ятайте про рясну Божу благодать і кров, пролиту за ваші власні щоденні гріхи. Просіть Бога допомогти вам витерпіти їх, пробачити їх, як Він пробачив вам. (Колосян 3:13)

6. Зрозумійте, що ви також можете бути складною людиною для когось іншого! 

Можливо навіть не усвідомлюєте того, що є колючкою в тілі для когось із своїх ближніх. Не забувайте про свої власні недоліки та гріхи.
 
Отож, коли дитина майже довела вас до сліз, або коли ви отримали гіркого і невдоволеного електронного листа, або коли ви стикнулися з родичем, який буквально притиснув вас до стіни, просіть у Бога милості і сили, не втікати, а продовжувати любити людей, яких так важко любити.
Бог буде вшанований, а наші серця знайдуть глибоке задоволення, якщо ми намагатимемось любити цих людей так, як Христос полюбив нас, коли ми ще були Його ворогами.

Стейсі Ріоч

 

Наступний крок » Більше про Бога та Ісуса »