Сила, що здатна нас змінювати

Головна | Blog | Сила, що здатна нас змінювати

2

Сила, що здатна нас змінювати
Френсіс Чан

Чи справляв на когось враження ваш спокій і мир? Ваша любов? Радість? Чи не заздрили люди вашій стриманості?

Чи ніколи не молилися ви, щоб Бог наповнив вас Духом так, аби люди розуміли, що такі зміни можуть відбуватися тільки завдяки Святому Духу?

Коли ми сповняємося справжнім миром і надією, люди помічають в нас дещо інше. Тільки Святий Дух дає нам і те, і інше: мир (Римлян 14:17) та надію (15:13).

Щаслива дівчина дивиться з вікна авто в далечінь

Моїх проблем забагато для Тебе …

Думаю, всі ми можемо погодитися, що життя «за власною гріховною плоттю» – це не те, що задумано для нас як для Божих дітей.

Але ми все одно часто обираємо приймати життєві труднощі та обставини у той самий спосіб, що й ті, які не мають Святого Духа. Ми переживаємо, стараємося та журимося так само, як і невіруючі.

Самотня дівчина в пасмурний день на березі океану

Допоки правдою є те, що ми такі ж люди, як і всі інші навколо нас, правдою є і те, що ми є людьми, в яких перебуває Святий Дух. Але свідомо чи ні, ми все одно продовжуємо говорити Богові: «Я знаю, що Ти підняв Христа із мертвих; але справа в тому, що моїх проблем забагато для Тебе і мені потрібно розібратися з ними самому».

Сила Божа

Навіть у нашому щоденному житті ми часто схожі на Ваалових пророків із 1 книги Царів, розділу 18 більше, ніж пророка Іллю, пророка Божого. Якщо ви не пригадуєте цієї історії, тоді вам вартує зупинитися і прочитати цей біблійний розділ. Бо інакше ви не зрозумієте того, про що я писатиму в наступних абзацах.

Пророки Ваала мали гучне, запальне зібрання поклоніння, яке тривало від ранку до вечора.

Пророки

Коли вони завершили, то мали гарний час спілкування (думаю, ви цілком можете так його назвати). Але «не було ані голосу, ані відповіді» (18:29). Після всього цього став молитися Ілля. Бог почув його молитву, і на його жертву з неба зійшов вогонь.

Моя улюблена частина цієї історії та, коли все закінчується і пророки Ваалові кажуть: «Господь, Він Бог, Господь, Він Бог!» (1 Царів 18:39) Вони не говорили: «Ілля – чудовий промовець» чи «Ілля таки знає як зв’язатися із Богом!»

Вони були приголомшені Богом. Вони трепетали перед Його силою. Вони знали, що те, що вони відчули, не було маніпуляціями Іллі. Вони відчули справжню силу Божу.

Він бажає зробити значно більше, ніж просто трошки «допомогти».

Ми метаємось у нестямі, намагаючись залагодити свої проблеми, не маючи часу зупинитись надовго, аби попросити про допомогу Всемогутнього Бога. Бо ж як діти Божі, ми не покликані покладатися на ідолів чи самих себе. Ми створені бути такими, як Ілля, який не сумнівався у тому, що Бог покаже Своє лице того пам’ятного дня. Він молився і просив про допомогу, і Бог послав вогонь із неба у відповідь.

Можливо, вам потрібен не вогонь із неба, а мир. Можливо, ви потребуєте мудрості, щоб зрозуміти, яке рішення прийняти. Чи сміливості, щоб вчинити правильно, навіть якщо ви ризикуєте втратити роботу. Або вам потрібна любов, бо ви почуваєтесь самотнім. Або хочете зустріти людей із схожими з вашими поглядами, які б ішли з вами поруч цією дорогою та підтримували вас. Якою б не була ваша потреба, справа в тому, що Бог знає про вас і ваші обставини, і знає, що вам дійсно потрібно. Він здатен дати вам потрібні речі, потрібних людей і потрібні обставини у вашому житті.

Небо, сонце виходить з-за хмар

Але Бог не схильний примушувати. І хоча Він бажає, щоб Його діти пізнали мир та любов і мали мудрість, я помітив, що досить часто Він чекає, поки ми попросимо.

Він бажає зробити значно більше, ніж просто трошки «допомогти». Він хоче повністю перемінити нас. Він хоче створити в нас лагідне серце і запалити його силою та сміливістю, щоб люди знали, що відбулось дещо надприродне, що наше життя змінилось так само дивовижно, як колись у давнину із неба зійшов вогонь.

Він хоче наповнити нас Своєю мудрістю, тому що Він є «Дух мудрості та відкриття» (Ефесян 1:17; див. також Ісая 11:2).  Дух Святий хоч і працює в нас, щоб зробити нас більше схожими на Христа, Він одночасно проявляє терпіння. Ця робота не буде завершена, допоки в повній мірі не настане Його Царство,  але це не стримує Його, аби працювати і діяти зараз.

Френсіс Чан, уривок з книги «Forgotten God»
Переклад для proBoga.in.ua: Ірина Матвіїв

 

Наступний крок »

Більше про Бога та Ісуса »